Якщо вже говорити про співпрацю Міжнародного валютного фонду з Україною, то потрібно ставити правильне питання: не чи буде транш, а чи допоможе він?

Щодо цього висловився Олексій Кущ, економіст, фінансовий аналітик і радник президента Асоціації українських банків, у програмі «Що далі?» на каналі «Знай24».

«Співпраця з МВФ перетворилася для України у своєрідний культ карго», - порівнює Кущ. Як економіст він піднімає питання взагалі доцільності кредитів МВФ для України, оскільки розраховувати на їхню рятівну функцію марно. «Ніякий кредит нам допомогти не зможе», - додає він.

Експерт також попереджає, що саме лише кредитування не витягне економіку із кризи, це лише один елемент порятунку серед маси інших. З іншого боку, неефективне використання кредитів лише погіршує ситуацію. Кущ припускає, що саме так українська економіка за 5 років і дійшла до того стану, в якому вона перебуває зараз. «Кредити не виводили економіку з кризи, а тільки ще глибше заганяли в неї», - пояснює він.

Натомість кризу долати варто іншими шляхами. Експерт у цьому питанні обґрунтовує необхідність проведення суверенної економічної політики та відстоювання національних інтересів.

Популярні новини зараз

Заміну солістки Go_A напередодні "Євробачення" оцінили в мережі: "Вивчила українську за 2 години"

Арсен Мірзоян поділився кадрами відпочинку у Єгипті: купа пляшок і Тоня в ластах

Сапер Іван похвалився розробкою для ЗСУ: як знешкоджувати міни за допомогою гарпуна

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Нагадуємо, Кущ заявив, що відновлення співпраці з МВФ можливе не раніше осені 2021 року.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, як влада прикриває перерозподіл фінансових потоків боротьбою з контрабандою на митниці.

https://youtu.be/abP_xj2We3c