Зазвичай кредитні гроші Міжнародного валютного фонду можна витрачати на підтримку курсу національної валюти, але в цей раз МВФ дозволив Україні використовувати гроші кредитної лінії на покриття дефіциту бюджету.

Про це сказав економіст Олексій Кущ в ефірі програми "Що далі" з Вікторією Панченко на каналі "Знай24".

"МВФ зазвичай дає гроші на збільшення резервів Національного банку. Тобто, ці гроші не можна витрачати на бюджетні витрати, вони просто надходять на рахунок Національного банку і, відповідно, лежать в резервах і використовуються виключно для курсових інтервенцій, для підтримки курсу національної валюти... У цьому конкретному випадку, МВФ дозволив Україні використовувати гроші кредитної лінії на покриття дефіциту бюджету", - сказав Олексій Кущ.

Він зазначив, що це дозволяє уряду витрачати гроші на бюджетні витрати. Але питання в тому, наскільки уряд розуміє глобальні економічні зміни у світі. Так, в Україні вважається, що дефіцит бюджету величезний, хоча в цьому році він, ймовірно, складе 2-3%.

"(Міністерство фінансів, - ред.) не може реалізовувати широкомасштабні програми підтримки національної економіки. І, відповідно, покривати широкий бюджетний дефіцит. Я це називаю в своїх статтях "дисфункцією Міністерства фінансів", - додав Кущ.

Популярні новини зараз
Готуємо велосипеди? Українцям відповіли, коли на заправках не залишиться бензину та солярки "Ми не зможемо перемогти": Дмитро Кулеба у відчаї звернувся до країн НАТО Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Кущ зазначив, що відновлення співпраці з МВФ можливе не раніше осені 2021 року.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що Чаплига заявив, що дефолт - це значить: "Я не можу тобі повернути сьогодні, я поверну післязавтра, якщо буде".

https://www.youtube.com/watch?v=abP_xj2We3c&feature=youtu.be