Нещодавно президент України зробив офіційний візит у Туреччину. У своєму блозі «Чесний погляд на економіку» Олексій Кущ, експерт і економіст, розповів, що це закінчилося незначними меморандумами.

Ведучий повідомляє, що сталося після цього візиту Володимира Зеленського у Туреччину: їхній міністр закордонних справ виступив із офіційною заявою про нейтралітет у конфлікті України з Росією. «Ця заява стала схожою на холодний душ», - коментує Кущ.

Економіст також нагадує, що не так давно по дну Чорного моря запустили вже й турецький потік, що постачатиме у Європу російський газ. До цього Туреччина мала блакитний потік, а у її планах на майбутнє - газопровід «TANAP», яким до Європи йтиме азербайджанський газ.

А відтак Кущ робить висновок, що Туреччина бачить себе південно-європейським газовим хабом і впевнено прямує до цієї мети. «І таке ж завдання у Німеччини, яка хоче стати осьовим європейським газовим хабом», - розповідає експерт і додає, що подібні амбіції має й Польща, але щодо східноєвропейського простору.

«Україна, яка має найбільші унікальні можливості з транспортування газу, їх упустила - це треба вміти», - коментує Кущ ситуацію. Первинні можливості ж Туреччини він оцінює набагато нижче, натомість ця держава транспортує російський газ і побудувала для цього вже другу гілку газопроводу, а також активно займається проєктом постачання у Європу азербайджанського газу.

Популярні новини зараз

Українці поділилися неймовірно красивими кадрами першого снігу, давно такого не було: "зачаровує"

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Нагадуємо, Кущ заявив, що 30 років тому Туреччина була економічно дуже схожа на Україну.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Індія зацікавлена в покупці української авіатехніки.

https://youtu.be/Ws7zMMFPhp8