Впродовж усієї історії стосунки турків із вірменами були напруженими. Цей конфлікт триває й сьогодні: вірмени говорять, що стали жертвою геноциду, а турки – заперечують це. Водночас вони скидають все на результати Першої світової війни, у яких, як вважають, винна Вірменія.

У програмі «Романенко. Бесіди» Ілія Куса, експерт Українського інституту майбутнього, назвав причини геноциду вірменського народу з боку Туреччини.

Про події грудня 1914 року нагадав ведучий програми. Тоді російські війська сильно вдарили по османах, останні були на межі повного краху. Романенко розповідає, що в Османської імперії залишилися голі фланги, а росіяни дійшли до Ерзеруму.

Ця ситуація поступово нагніталася. Куса додає, що Таалат-Паша дійсно був переконаний у змові вірмен та їхній провині у всьому. «Османське керівництво, особливо яке приймало рішення, виявилося у пастці власної істерії, яку вони ж і розігнали», - вважає він. Водночас сама Туреччина тоді мала страх втратити свої землі за результатами війни.

Популярні новини зараз

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Біль, температура і слабкість: доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від теплового удару

Тоня Матвієнко показала маленьку копію Мірзояна на тлі річки: татова дочка

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Показати ще

А відтак у всіх своїх невдачах, каже експерт, вони винними зробили вірмен. Як наслідок – вбивства у великих масштабах, геноцид. «Це призвело до трагедії, яку з тих пір вірмени піднімають на міжнародному рівні, в тому числі завдяки своїм діаспорам», - підсумовує Куса.

Нагадуємо, Чаплига повідав сагу про непотрібних і втрачених людей.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що адміністрація Джо Байдена фактично штовхнула Китай в обійми Росії.