Прямо поставляти в Україну газ із Росії можна, але цього не відбувається. Про це сказав політолог Руслан Бортник у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості».

«Договір транзитний з “Газпромом” передбачає можливість “Газпрому” безпосередньо торгувати на українському ринку», - підкреслює гість програми. Водночас він припускає, що всі забули про це положення договору з «Нафтогазом». З іншого боку, факт того, що «Газпром» на ринок України так і не вийшов, можна пояснити певними адміністративними рішеннями.

Зміну керівництва «Нафтогазу» Бортник оцінює позитивно. Принагідно він повертається до 2014-2015 років, коли вважали, що Вітренка на посаду керівника «Нафтогазу» не можна призначити через його прізвище, що пов’язане з РФ. Тоді, пояснює Бортник, Вітренко з Коболєвим вибудували схему, згідно з якою другий радше прикривав першого.

Тим не менш, із плином часу змінилася і ситуація. Сам Коболєв, коментує експерт, згодом значно укріпив свої позиції, але росло і невдоволення разом із конкуренцією. Та попри однозначну перевагу Вітренка у галузі енергетики, Бортник все одно висловлює певні сумніви щодо його майбутньої роботи. «Подивимося, чи буде він працювати в інтересах Офісу президента або за ним з'являться вуха якогось з українських великих олігархів», - каже він.

Популярні новини зараз

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Показати ще

Нагадуємо, Бортник розповів, наскільки реальні дострокові перевибори Верховної Ради.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Бортник прокоментував можливий порядок денний зустрічі Зеленського з Путіним.