Президент України Володимир Зеленський зараз опинився в дуже непростій ситуації. Який вихід він обере - і чи є у нього взагалі вихід? Свою думку з цього приводу висловлює політолог, журналіст, співзасновник аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Юрій Романенко.

«У Зеленського зараз є два шляхи. Він може повністю все віддати американцям і в точності виконувати всі їхні вказівки. Чи ж послідовно бити Коломойського, потім когось ще... У цьому випадку у Зеленського є можливість стати українським Путіним. Але Путін якраз діяв в цій ситуації послідовно. Він змусив Березовського бігти з країни, потім розгромив і посадив Ходорковського - самого, напевно, найбільшого з усіх системних гравців», - говорить Романенко.

За його словами, після цього Дерипаска та інші олігархи зрозуміли, куди йде справа. Романенко додав, що вони прийшли до формули «моя власність - власність Росії» і почали співіснування з новим політичним режимом, уособленням якого став Путін.

«Але тут така логіка геть відсутня. Якби Зеленський ішов шляхом Путіна, то він би посадив, можливо, Порошенка, який теж є частиною єдиної екосистеми. А далі можна було б йти шляхом побудови авторитарної, автократичної держави. У ньому олігархічна верхівка послідовно розшаровується - і чимось замінюється. Але зараз в Україні цього немає», - вважає Юрій Романенко.

Популярні новини зараз
Як відрізнити справжній сир від підробки: 2 способи, про які ви не знали Важливі дати 2023 року: доленосні дні, які змінять все життя для кожного знаку зодіаку Хочеш іди до "АТБ", а хочеш - до "Сільпо": де і як українці можуть отримати безкоштовні продукти, набір немаленький Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро
Показати ще

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він закликав розслідувати діяльність Андрія Коболєва на чолі «Нафтогазу».

Також Романенко прокоментував візит в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена.