Президент України Володимир Зеленський зараз опинився в дуже непростій ситуації. Який вихід він обере - і чи є у нього взагалі вихід? Свою думку з цього приводу висловлює політолог, журналіст, співзасновник аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Юрій Романенко.

«У Зеленського зараз є два шляхи. Він може повністю все віддати американцям і в точності виконувати всі їхні вказівки. Чи ж послідовно бити Коломойського, потім когось ще... У цьому випадку у Зеленського є можливість стати українським Путіним. Але Путін якраз діяв в цій ситуації послідовно. Він змусив Березовського бігти з країни, потім розгромив і посадив Ходорковського - самого, напевно, найбільшого з усіх системних гравців», - говорить Романенко.

За його словами, після цього Дерипаска та інші олігархи зрозуміли, куди йде справа. Романенко додав, що вони прийшли до формули «моя власність - власність Росії» і почали співіснування з новим політичним режимом, уособленням якого став Путін.

«Але тут така логіка геть відсутня. Якби Зеленський ішов шляхом Путіна, то він би посадив, можливо, Порошенка, який теж є частиною єдиної екосистеми. А далі можна було б йти шляхом побудови авторитарної, автократичної держави. У ньому олігархічна верхівка послідовно розшаровується - і чимось замінюється. Але зараз в Україні цього немає», - вважає Юрій Романенко.

Популярні новини зараз

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він закликав розслідувати діяльність Андрія Коболєва на чолі «Нафтогазу».

Також Романенко прокоментував візит в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена.