Якщо раніше Україна повністю залежала від імпорту, то зараз кон'юнктура підняла економіку країни та вивела її на новий рівень експорту власної продукції. Таку думку висловив економічний експерт, генерал-майор податкової поліції України Юрій Атаманюк у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості».

Експерт повідомляє, що ця ситуаціє триває від грудня минулого року і до зараз: падіння імпорту становить 40%, а експорту – 20%. «За рахунок цього у нас вийшов позитивний зовнішньоторговельний баланс», - коментує він.

Тим паче, що цьогоріч вдалося отримати на 5 млрд доларів більше, аніж це передбачалося. Експерт пояснює, що причина криється у зростанні експорту української продукції та економії на дешевших енергоносіях. Національному банку навіть довелося викупити надлишки валюти, оскільки валютні резерви у цей кризовий рік збільшились.

На думку Атаманюка, завдяки кон’юнктурі Україна пройшла минулий рік доволі парадоксально. Зокрема, це стосується стабільності валюти. «Не ослабла наша національна валюта, не було колапсу, стрибка цін, не було стрибка споживчих проблем, які властиві економікам під час кризи», - пояснює він. Експерт також додає, що у доларовому еквіваленті зарплата українців навіть зросла приблизно на 11%. І це навіть без траншу МВФ, який наприкінці минулого року Україна так і не отримала.

«А в грудні у нас зріс експорт на 58 відсотків після довготривалого падіння, перш за все, за рахунок продукції металопрокату», - зазначає Атаманюк. Кон’юнктура продовжується і в теперішньому році, тому є причини для оптимізму. Зокрема, він говорить про 5 млрд доларів, які Україна отримала завдяки збільшенню ціни експорт її товарів.

Популярні новини зараз
Оля Полякова спантеличила дивною поведінкою з фанаткою під час концерту: "У мене їх двоє" Регіна Тодоренко проігнорувала пророцтво Тараса Шевченка і ось, що вийшло: "Битиме" Зеленському вже ревнувати? Лідер Туреччини Ердоган "підкотив" до Бориса Джонсона на саміті НАТО Де в Україні більше не можна буде палити вже з 11 липня
Показати ще

Нагадуємо, Атаманюк заявив, що минулий, складний для світової економіки рік, став успішним для України.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що патріотична еліта зможе вивести Україну на новий рівень економічного розвитку.