Виграні у РФ 3 млрд доларів у результаті Стокгольмського арбітражу «Нафтогазу» варто було використати для підвищення енергоефективності, видобутку чи енергетики, але Наглядова рада розпорядилася ними на власний розсуд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп прокоментував цю ситуацію у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди», а також назвав економічну політику «Нафтогазу» провальною, зокрема через кадрові ротації компанії.
«Ці три мільярди доларів віддають у ковідний фонд, ковідний фонд – на дороги, дороги – це 15, 20, 30 чи 40 відсотків бітуму», - розповідає гість програми. Проблема, каже він, полягає якраз-таки в бітумі, адже його беруть в Росії, тобто ці гроші перепали їй.
Інша проблема, як каже Прокіп, полягає у гармидері із зарплатами в «Нафтогазі». Він пояснює, що всі виплати правлінню і наглядовим радам передбачені ОСР, але процес повинен бути прозорим. Принагідно експерт посилається на нещодавно опубліковану статтю, де зарплати НР «Нафтогазу» порівнюються із зарплатами НР в іноземних компаніях. Він дивується, що «Нафтогаз» платить Наглядовій раді набагато більше, аніж отримують його колеги з Польщі. «В нашої Наглядової ради зарплата була на рівні австрійської корпорації», - зазначає Прокіп.
Експерт повідомляє, що український уряд вже зупинив роботу Наглядової ради «Нафтогазу», визнавши її незадовільною. «Якщо в “Нафтогазу” є незадовільні результати роботи, то чому Наглядова рада про це не говорить?», - слушно запитує він. Прокіп звертає увагу, що у завдання Наглядової ради входить контроль правління компанії та винесення висновків щодо його роботи, але вона висловлювала саму лише похвалу.
Нагадуємо, Прокіп пояснив, що сталося із «Нафтогазом України».
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Прокіп розповів, як «Нафтогаз» підтримав країну-агресора.