Кінцевий варіант закону про «Обіг земель сільськогосподарського призначення» був напрацьований спільними зусиллями представників влади та аграрного бізнесу. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук журналісту Любові Завальнюк в програмі «Суть подій» на YouTube.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Питання навколо ринку землі в Україні історично завжди точиться дуже радикально. Ще на початку нової каденції Кабінету Міністрів у 2019 році ми самі виступали проти закону про продаж земель, тому що він фактично не вирішував питання власності української землі. Це був ліберальний документ, який відкривав можливості для транснаціональних корпорацій», - підкреслив він.
Марчук повідомив, що вони вийшли з акціями протесту, тому з представниками Всеукраїнської Аграрної Ради сіли за стіл переговорів, де вони запропонували модель законопроєкту, яка б відобразила інтереси людей, що працюють на землі. Свої пропозиції, сказав він, вони брали, виходячи з історичного досвіду наших сусідів поляків, вони були і з відповідними візитами в Литві, де побачили, як відбувалась земельна реформа у них.
«Вони заперечили, що не можна на одному документі, який складався з трьох папірчиків, говорити про те, що концентрації землі не буде. Тому що за нашими підрахунками 200 тисяч гектарів землі в одні руки - це явно не та концентрація, яка відображає інтереси фізичних або юридичних осіб. Тому що, фактично цілі об'єднані територіальні громади могли перейти у власність однієї людини», - підкреслив він.
Марчук вважає, що, виходячи з цього, три-чотири аграрні холдинги могли б володіти половиною країни, тому ці позиції були для них принциповими і вони категорично їх відстоювали. Ще, вважає він, між фізичними та юридичними особами має бути перехідний етап, тому що коли ми будемо входити в обіг земель сільськогосподарського призначення, дуже важко буде фізичній особі протистояти на аукціонах юридичній особі.
Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Завальнюк, що ціни на газовому ринку стануть ярмом для українців.
Також раніше Завальнюк розповідала, які договори можна укладати з постачальниками комунальних послуг.