Земля – це останній стратегічний актив, який залишився в Україні. Про це розповів економіст, експерт з міжнародних питань Руслан Осипенко в програмі блогера Мирослави Бобровської «А як насправді» на YouTube.

«З економічної точки зору у нас фактично йде війна, всі активи наші, в тому числі земля, а земля найбільший наш актив, і останній, який лишився в Україні, під загрозою. В 90-х у нас провели приватизацію, розібрали всі стратегічні підприємства, вивели їх зі списку стратегічних підприємств. А все, що лишилось там гарного, знов виставили на приватизацію», - сказав він.

Осипенко розповів, що якщо ми лишаємось без землі, нашого стратегічного ресурсу, то у нас немає на чому будувати далі нашу економіку та розбудовувати нашу державу. А коли у нас ще й форс-мажорна ситуація, при якій приходиться постійно позичати гроші, то ваші активи взагалі коштують копійки, підкреслив він.

«За копійки готуються приватизувати наш останній стратегічний актив - землю, при тому що не зроблено багато технічних речей. Кадастр земель, який показує, які землі є кращими, про цей кадастр вже кажуть багато років і досі його до ладу не привели. А це основа як торгувати землею, бо чітко треба знати: де межа, як розмежовуються ділянки, яка якість землі», - наголосив він.

Осипенко сказав, що хоч і передбачено відкриття ринку землі в декілька етапів, зрозуміло, що це зроблено під тиском наших західних партнерів, тому що для західних партнерів вигідно запустити ринок землі, бо вони мають гроші.

Популярні новини зараз
Олександр Лукашенко погрозами хоче змусити приєднатися до їх із путіним кволого союзу: "Якщо хочуть зберегти суверенітет" Іноземці у ЗСУ вже навчились співати українських пісень: "Батько наш Бандера" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

«Але хотілося б нагадати про Аргентину, коли після продажу землі там виходили люди на бунти «порожніх каструль», бо іноземні інвестори, які скупили там землю, сіяли і вирощували те, що було вигідно на міжнародних ринках і це привело до зубожіння», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Романенко, якщо завтра взяти і прибрати всіх олігархів, то держава повалиться.

Також раніше Романенко розповідав, що аграрії платять смішні податки на тлі своїх прибутків.