Політичний аналітик Петро Волощенко прокоментував ідею проведення «антиолігархічного» референдуму в програмі «А як насправді» з Мирославою Бобровською.

«Народ раз на п'ять років обирає народних депутатів, але не має на них ніякого впливу. І поліпшити своє життя він цим не може. Визнати олігархів, яких всі й так знають, олігархами? Я не думаю, що для цього потрібен референдум», - міркує експерт.

Він вважає, що держава має досить важелів впливу на ситуацію.

«У держави вистачає силових інституцій, які можуть спокійно прикрутити будь-які гайки. І НАБУ, і ДБР, і САП – вже все постворювали. Будь ласка, включайте важелі! Просто рука руку миє, або у когось всюди знайомі, і ніхто не хоче щось робити», - міркує він.

Він вважає, що референдум потрібен. Але перед його проведенням потрібно провести колосальну роботу в регіонах.

Популярні новини зараз
ПриватБанк звернувся з важливим попередженням: можна втратити всі гроші Жертви, пожежі, руйнування: терористична Росія знову атакувала нічну столицю Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Кому доведеться добровільно відмовитися від соцвиплат
Показати ще

«Ми думали, що часи Януковича пішли в минуле. Насправді вони просто трохи демократизувалися, узаконилися, децентралізувалися. А коли приїжджає Президент – вони по ходу слідування його кортежів вішають правильні білборди, правильні гасла, зустрічають правильно. Все показує, що регіони розвиваються, і він їде задоволений. Насправді це чергове замилювання очей», - зазначає експерт.

Референдум по олігархам потрібно проводити, але не в такому контексті.

«Він не може бути як кара для них, він не є для них дамокловим мечем. Референдуми мають проводитися на такі теми, які не ділять і не колють людей. Вони повинні бути на більш легкі теми», - робить висновок Волощенко.

Нагадаємо, Бортник розповів, навіщо Зеленському контроль над регіональною владою.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Балашов запропонував забрати в олігархів телеканали.