Політолог Руслан Бізяєв у програмі «Прогноз» на каналі Знай24 заявив, що Північний потік-2 не основна проблема для нашої ГТС. За його словами, головна небезпека для української газотранспортної системи – Турецький потік.

«Висловилися вже практично всі і прогнози в основному сходяться до того, що ми втратимо певний обсяг газу, якщо Європа не дасть можливість цей обсяг наростити за рахунок того, що вона буде швидше переходити на свою водневу економіку, і у них виросте потреба. Виросте потреба – ми зможемо якимось чином «пропетляти», не опускаючись в транзиті до цифри менше 40 млрд кубів на рік, що дозволить нашій транспортній системі залишатися на точці беззбитковості», - зазначив Бізяєв.

За словами експерта, щоб наша газотранспортна система не приносила збитки, мінімальний обсяг, який повинні проганяти в рік, повинен становити 40 млрд кубів газу. На думку політолога, останнє слово щодо Північного потоку-2 не буде за Байденом.

«Тим силам, які допомогли Байдену за допомогою простих операцій стати президентом США, все одно, скільки буде в Європі Північних потоків. Проблема полягає в тому, що артикулювати і робити це не одне і те ж саме. У самих США структура економіки не дозволяє зараз поставити розетку біля кожної заправки: проблема не поставити розетку, а де для неї енергію взяти», - розповів політолог.

Як зазначає Бізяєв, проблема для України не в Північному потоці-2: газ, який піде по Потоку ніяк не заважає нашій ГТС. На думку політолога, проблеми нам створюють Турецькі потоки або «Південні».

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

«До цього питання у нас чомусь списи не ламалися. Південний напрямок – це велика частина транзиту нашого газу. Куди наш газ іде: Австрія, Італія – ​​південь Європи. Німеччина, Франція, Нідерланди: їм все одно, чи є наша ГТС. А ось там якраз глобальна проблема, тому що Турецький потік буде продовжуватися і закривати цей напрямок, і звідти ми будемо нести основні втрати. Чим менше газу ти прокачуєш, тим більше стає його собівартість і тим більше треба робити інфраструктуру, а за чий рахунок банкет?», - підкреслив Бізяєв.

Нагадаємо, Знай.ua публікував думку Бізяєва, що в США зараз починається закипілий котел проблем.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Бізяєв впевнений, що колективний Захід не готовий до серйозного протистояння з Росією і Китаєм.