Москва знаходиться під впливом комплексу неповноцінності. Так у своєму блозі «Толчок» заявив футуролог Олексій Толкачов, розповівши в чому проявляється цей комплекс і як це впливає на російську політику, зокрема щодо України.

«Єдине, що турбує Росію - визнання з боку, самоствердження і влада. До тих пір, поки Москва знаходиться під впливом комплексу неповноцінності, для неї "Крим наш" буде значно важливіше, ніж проблема вимирання російських міст і селищ. Гра біцепсами в Сирії - пріоритетнішою, ніж проблема скорочення кількості шкіл в Росії. Військова підтримка "Новоросії" в Україні - вагомішою, ніж боротьба з власною корупцією», - розповів Толкачов.

При цьому так було не завжди, відзначає футуролог. Він нагадав, що великий реформатор Петро I зовсім тверезо оцінював стан речей, усвідомлював кричущу відсталість Росії, визнавав успіхи інших держав і намагався у них вчитися. Він не страждав комплексом неповноцінності і защемленої гідності, вважає Толкачов. Також, на його думку, не страждали цим комплексом більшовики в Радянському Союзі, які розуміли реальний стан справ, і Борис Єльцин, який був відкритим до іноземного досвіду та реформ.

«Що ж сьогодні? Низькорослий президент Володимир Путін є живим втіленням психологічного портрета Росії: уражений комплексом неповноцінності, з маніакальною жадобою влади і величі. Росія, без перебільшення, знайшла ідеального лідера. У ХХІ столітті він править країною, сховавшись в середньовічній фортеці - в Кремлі, архаїчному острівці опору ворожому світу. Так що, ні про яке "просвітління" Росії в таких умовах говорити не доводиться», - вважає Толкачов.

Футуролог вважає, що більшості росіян комплекс неповноцінності не дозволяє оцінити себе здоровим поглядом, виявити і виправити слабкі сторони, самовдосконалюючись. За його словами, значно приємніше це "компенсувати" - агресією, зарозумілістю, спрагою переваги, комплексом важливості.

Популярні новини зараз

Дивіться на цінник і на дірки: українцям підказали, як не сплутати справжній сир з підробкою

Українцям у "червоній зоні" дадуть вдвічі більше води та електроенергії

У Путіна "впав" Кремль

Менопауза: як зберегти молодість шкіри

Показати ще

Толкачов заявив, що вмираючи в напівпокинутих лікарнях, потопаючи в бруді грунтових доріг, росіяни будуть пишатися своїм ядерним потенціалом, а їх "іскандери" будуть сміятися над західними санкціями. Розуміння психологічного портрета Росії пояснює, чому Кремль не міг відпустити Україну в обійми Європи: війна була неминуча.

«Росія дійсно крокує в пекло - до тотальної катастрофи. У виборі "здаватися великою" або "бути великою" не можна постійно вибирати перше. Але саме цей самогубний вибір зумовлений психологічним портретом Росії – її загадковою душею», - резюмував Толкачов.

Нагадаємо, Толкачов розповів, коли в українців відпаде необхідність протестувати на Майданах.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Савченко розповіла, чи варто Україні боротися за історичну пам'ять