Закон про боротьбу з олігархами, який приймається зараз в Україні - звичайна медійна завіса. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.

«В такому законі про боротьбу з олігархами до них можна зарахувати практично всіх багатих людей. Один мільйон прожиткових мінімумів, який є одним з основних критеріїв віднесення до олігархів, з одного боку, це насмішка над олігархами, тому що мова йде про суму менше ста мільйонів доларів», - сказав він.

Кущ вважає, що з іншого боку, це насмішка над мільйонами тих людей, які реально живуть на прожитковий мінімум. Ми бачимо імітацію боротьби, впевнений він, і це дуже зручний інструмент для посилення особистої влади, при якій отримуєш хороший механізм тиску на основні фінансово-промислові групи країни.

«Робиться це все не для того, щоб ми з вами стали багатшими, а для того, щоб багатшою стала дуже вузька група осіб, яка знаходиться при владі і отримує інструмент тиску на олігархів. Якщо ми подивимося, то в законі про деолігархізацію немає найголовнішого – механізму боротьби з основами олігархічної моделі економіки», - підкреслив він.

Кущ повідомив, що олігархічна модель економіки перш за все ґрунтується на монополії, відповідно промислово-фінансові групи олігархів мають ті чи інші монополії на ринках.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Олена Зеленська назвала найнебезпечніші фактори, які руйнують тисячі родин в Україні: "Ви не самі"

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

«Тому боротьба з олігархами - це перш за все боротьба з монополіями, а про демонополізацію в законі практично нічого немає», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що інновації, як драйвер розвитку в США, теж дають поступовий збій.

Також раніше Кущ розповідав, що Росія дуже залежить від експорту вуглеводнів.