На залізній руді в Україні заробляють олігархи, а не народ. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.

«Україна щороку видобуває 40 мільйонів тонн залізної руди, ціна однієї тонни залізної руди на світовому ринку минулого року становила 150 доларів, тобто сумарно країна повинна була отримати 6 мільярдів доларів. Залізна руда - це природний ресурс, а за Конституцією всі надра належать народу», - сказав він.

Кущ розповів, що всі гірничо-збагачувальні комбінати належать олігархам, відповідно 6 мільярдів доларів отримали саме вони. А держава отримує ренту, сказав він, яка нараховується на видобуток природних ресурсів, рента, яку заплатили олігархи за видобуток залізної руди, минулого року склала близько двох з половиною мільярдів гривень.

«Ось і представимо, з одного боку, 6 мільярдів доларів, а з іншого, 2,5 мільярда гривень. В цьому році залізна руда вже коштує 200 доларів за тонну. Таким чином при показниках видобутку на рівні минулого року, Україна могла б заробити 8 мільярдів доларів на видобутку залізної руди. А те, що отримає бюджет і народ, це близько декількох мільярдів гривень», - підкреслив він.

Кущ вважає, що це катастрофічний дисбаланс, але є просте вирішення цього питання - націоналізація збагачувальних комбінатів і видобутку залізної руди з урахуванням того, що собівартість видобутку в Україні знаходиться на низькому рівні.

Популярні новини зараз

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

В Україні виявили фальсифікат олії з рослинними жирами: у Держпродспоживслужбі попередили українців про небезпеку

Злата Огнєвіч готова назвати ім'я переможця "Холостячки", обранець випадково "спалився": "Каблучка у руці"

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Показати ще

«Якби держава видобувала залізну руду самостійно, то 8 мільярдів доларів - це майже половина бюджету Пенсійного фонду, тобто за рахунок цих грошей можна було б збільшити пенсії в півтора рази», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що Україна може побудувати в Одесі термінал з прийому зрідженого природного газу.

Також раніше Кущ розповідав, який Україна має чинник конкурентоспроможності і як ним скористатися.