Чи відбувається детінізація економіки в Україні насправді, спробував розібратися експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.

«Наше Міністерство економіки постійно рапортує, що рівень тіньового сектора в Україні з кожним роком скорочується. Якщо років п'ять, шість тому це було приблизно 43%, то зараз за оцінками Міністерства економіки тіньовий сектор знизився до 30%. Тобто, здавалося б, ми живемо в країні, яка перемогла офіційно нелегальні економіки», - сказав він.

Кущ підкреслив, що якщо це так, то з якогось дива в Україні такі низькі пенсії, недостатній рівень заробітних плат, низькі соціальні стандарти. Якщо всі платять податки, а економіка стала білою і пухнастою, він не розуміє тоді, чому у нас такий низький бюджет з точки зору його наповнюваності.

«Трильйон гривень на таку сорокамільйонну країну як Україна - це мало. Бюджет України знаходиться на рівні великого Західного мегаполісу. Проблема інтерпретації цих статистичних даних на сьогоднішній день полягає в тому, що є кілька методів вимірювання статистичних даних і один з них торговий. Міністерство економіки порівнює динаміку торговельного обороту з динамікою ВВП», - розповів він.

Кущ повідомив, що якщо динаміка роздрібного товарообігу перевищує динаміку зростання ВВП, вважається, що це відбувається за рахунок залучення фінансів з тіньової економіки. В цьому і є помилкова інтерпретація, вважає він, тому що торговий оборот в Україні розігрівається за рахунок надходження грошей трудових мігрантів.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Показати ще

«Відповідно ці гроші не зароблені в економіці, тому нічого спільного з детінізацією вони не мають», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що обмін санкційними люб'язностями між Україною і Білоруссю буде наростати.

Також раніше Кущ розповідав, що мінський переговорний майданчик спочатку планувався як майданчик, який нічого не має вирішити.