Журналіст, співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко в програмі «Что дальше» на каналі «Знай24» розповів, чи зміниться стратегічна концепція НАТО.

«Принциповою відмінністю від попередніх десятиліть буде поява в цьому порядку денному Китаю, тому що для США Китай – це дуже серйозна проблема. І, відповідно, Штати зараз намагаються максимально затягнути Європу на своє поле. І це було видно по нещодавній зустрічі Байдена з представниками «Великої сімки», - говорить експерт.

За його словами, США намагаються переконати Європу, щоб вона прийняла їхню позицію, і політика ЄС стала більш обережною щодо Китаю. Романенко зазначає, що в зв'язку з цим в Європі є дуже великий розкол.

«Позиція американців зрозуміла, позиція європейців зрозуміла. І конфлікт цих позицій буде визначати в кінцевому підсумку і долю НАТО, і долю інших організацій трансатлантичних, в яких Штати і Європа протягом десятиліть відігравали провідну роль», - сказав журналіст.

Також він зазначив, що альянс між Китаєм і Росією набуває все більш серйозного характеру, і це дуже небезпечно для інтересів США.

Популярні новини зараз

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Анна Богдан пішла війною на Юлю "Зайку" після фальшивого весілля: "Казала, що Міша сумний зі мною"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще

«Я не думаю, що будуть якісь різкі рухи щодо Росії до того моменту, поки не стане зрозуміло, чи вдається купірувати Росію як союзника Китаю чи ні. У цьому, власне кажучи, і вся головна інтрига сьогодні зустрічі Байдена і Путіна. Тому що завдання американців полягає в тому, щоб максимально відтягнути Росію від китайців, що ми бачили протягом останніх кількох років», - резюмував Романенко.

Раніше Знай.uа повідомляв, що Романенко розповів про наслідки зустрічі Байдена і Путіна для України.

Також Знай.uа повідомляв, що Кочевенко заявив, що Україна готова захищатися від РФ.