У своєму блозі «Історичні хроніки» політолог Руслан Бізяєв розповів, в якому міжнародному становищі опинилися СРСР і європейські країни на початку 1939 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Становище було так собі. Немає жодного союзника, але й жодного явного ворога. Млявий конфлікт з Японією на Далекому Сході величезної загрози не представляв, оскільки Японія вже загрузла в Китаї без будь-яких перспектив на швидку перемогу, чому люто допомагав і сам Сталін. Щедро допомагав, треба сказати. Ситуація в Європі була теж середньої паршивості. Відносини з Німеччиною і Італією були на межі «погано-дуже погано», хоча ніяких приводів для війни ні Гітлер, ні дуче не давали і давати не збиралися», - розповів Бізяєв.
За його словами, під час Мюнхенської кризи 1938 Сталіну ясно дали зрозуміти - СРСР як самостійного і сильного гравця Британія і Франція не розглядають, і це був дзвінка ляпас. Але, каже Бізяєв, Сталін не був злопам'ятним - у нього просто пам'ять була хороша. Не мине й пів року, як Сталін, як йому тоді здавалося, смачно плюне в їх самозакохані нахабні обличчя, заявив політолог.
«Але поки не час. СРСР ще до війни не готовий. Ні - сухопутні сили і ВПС за кількістю і якістю техніки були на рівні світових стандартів і вище. Не відставала і радянська військова думка. Проблема була в іншому - розкрита змова військових і дипломатів зробила РККА і РККФ тимчасово небоєспроможним для проведення великих наступальних або оборонних операцій», - каже Бізяєв.
Політолог заявив, що Тухачевський і Ко натворили справ, тому поки необхідно було максимально дистанціюватися від прямого зіткнення в Європі. Бізяєв зазначив, що Сталін мав підстави думати, що капіталісти перегризуться між собою, як собаки.
Нагадаємо, Бізяєв розповів, що навесні 1939 дехто вже знав, що війна неминуча.
Раніше Знай.ua повідомляв, що, за словами Заружко, Москва і Київ стоять на абсолютно різних позиціях щодо Донбасу.