Якщо у світовій геополітиці буде загальна виразна мета, то буде і майбутнє. Над такою темою провів аналіз політолог Руслан Бізяєв на проєкті «Розвилка» з журналісткою Любовю Завальнюк у студії Руслана Бізяєва.

«Людство в щільну підійшло до освоєння космосу. Але для того, щоб зробити істотний ривок, необхідно закінчити всі суперечності і конфлікти на планеті Земля в геополітичному сенсі цього слова. Тому те, що ми спостерігаємо за останні кілька років – це ті лінії розлому, які накопичувалися роками, а іноді десятиліттями, але не вирішувалися», - підкреслив він.

Бізяєв вважає, що це відбувається, тому що політики старої формації жили за принципом перекинь ближнього свого, бо прийде дальній твій і перекине тебе. Зараз це все починає заважати прогресу, впевнений він, і відповідно глобальні світові еліти, які за останні 50 років вели між собою конкуренцію, виявилися перед вибором: що робити.

«Поступитися місцем новому або до останнього чіплятися за старе, поки йде така боротьба. Якщо ми візьмемо ситуацію в Європі, то не тільки останні заяви, а також дії європейських еліт показують, що вони налаштовані створити загальний ринок від Владивостока до Лісабона, розуміючи гігантські переваги цього проєкту. Але я так само розумію, що категорично проти цього будуть як мінімум США і Великобританія, а в перспективі і Японія», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Бізяєва, що особливої актуальності «європейська ідея» набула після закінчення Першої світової війни.

Популярні новини зараз

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Юрій Горбунов кардинально змінив зовнішність перед пологами Каті Осадчої, українці не впізнали

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Також раніше Бізяєв розповідав, що холодна війна в будь-який момент може перейти в гарячу стадію.