Експерт з соціальної політики та економіки Олег Пендзин висловився у програмі «Суть подій» із журналісткою Любов’ю Завальнюк щодо солідарної пенсійної системи в Україні.

Гість програми пояснює, що за такої системи кожен працюючий українець повинен щомісяця платити Пенсійному фонду соціальний внесок 20%.

«Тобто сьогоднішній пенсіонер утримується за рахунок платежів працюючої людини. В Україні зараз 20 мільйонів людей, що знаходяться в працездатному віці, а єдиний соціальний внесок, який є наповнювачем Пенсійного фонду, сплачує 11,5 мільйонів людей», - зазначає Пендзин.

Водночас він повідомляє, що сьогодні в Україні кількість пенсіонерів переважає кількість працюючих, у Пенсійному фонді зареєстровано 12,5 мільйонів осіб, а звідси і щорічний дефіцит у 18-20 мільярдів гривень. Експерт додає, що держбюджет дотує Пенсійний фонд на суму, що переважає 200 мільярдів гривень, коштів не вистачає і солідарна система не справляється.

Принагідно Пендзин зазначає, що середня пенсія сьогодні в Україні – це 3 400 гривень, а прожитковий мінімум, сума, яку Мінсоцполітики визначила як найменшу задля виживання людини, – 4 500 гривень. «З цього можна зробити висновок, що пенсіонер, який отримує середню пенсію, не має коштів, щоб забезпечити своє фізіологічне виживання», - підсумовує експерт.

Популярні новини зараз

Під вікна Кличко притягнули тварин - все через маршрутки-розвалюхи: "Людей возять, як баранів"

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Олена Кравець з "Кварталу 95" за мить з тигриці з напівоголеними грудьми перетворилася на дитину: "Ах яка"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Нагадуємо, Пендзин пояснив, чому пенсійні реформи в Україні безуспішні.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Завальнюк повідомила про зниження ціни на комунальні послуги.