Накопичувальна пенсійна система є головною для майбутнього України. Так сказав експерт економічних наук Андрій Длігач у програмі «Суть подій» із журналісткою Любов'ю Завальнюк.

«Є країни, в яких такий підхід до виплат складає 30% - 40% від загальних пенсійних виплат, є країни, де цей відсоток суттєво менший, але для України накопичувальна система пенсій - це ключовий спосіб перейти у майбутнє», - стверджує Длігач.

Водночас він зазначає, що ключові моменти для цього переходу зроблені: йдеться про очищену банківську систему і початок роботи фондового ринку протягом найближчих років.

Експерт пояснює, що за життя українці відклали значні суми грошей, що сумарно оцінюється у більше, ніж 80 млрд доларів. Длігач зазначає, що люди могли б збільшити свої статки, навіть потроїти їх, якби могли інвестувати без остраху втратити все. У такому разі, каже він, держава має перестати збільшувати податки, а натомість варто встановити систему довіри, провести судову реформу і сформувати правила для гри на фондовому ринку.

«В банківській системі вже вдалося навести порядок, тому банки вже викликають довіру людей. Я вважаю, що людина має сама опікуватися своєю майбутньою пенсією, тому держава має забезпечити довіру і розвиток фінансової та економічної грамотності людей», - міркує Длігач.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Набої під Радою, флеш-моб нардепів і сутички із "самозахватом" Тищенка – перший день зими для нардепів видався просто шаленим

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Показати ще

Він додає, що Україна нарешті зробить прорив тоді, коли кожен її громадянин сам дбатиме про майбутнє своєї родини, сам за це відповідатиме, а не розраховуватиме на безкоштовну освіту та медицину від держави. Експерт підсумовує, що кожен сам має створити свою економічну свободу і спроможність.

Нагадуємо, Длігач розповів, що для виведення зарплат із тіні має відбутися зниження податків на працю.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Пендзин пояснив, чому солідарна пенсійна система в Україні не справляється.