Іван Юрик, якого призначили виконувати обов'язки голови правління "Укрзалізниці", призначив своїми радниками колишніх чиновників, які раніше звинувачувалися в участі в корупційних схемах. Саме вони зараз генерують нові схеми на підприємстві. Про це йдеться в матеріалі «бек-офіс» УЗ. Хто неформально управляє держкомпанією", опублікованому на сайті РБК Україна.

Так, за інформацією журналістів видання, Дмитро Кащук (колишній глава Держгеонадр) і Денис Жегалов (перший заступник Міністра інфраструктури Владислава Криклія, який курирував УЗ) зайшли у високі кабінети в 2014 році після зміни влади за квотою "свободи", і представляли інтереси бізнесмена Ігоря Кривицького ("Пупса"). У Держгеонадрах вони займалися видачею ліцензій на надрокористування, видобутком бурштину,

"Дмитро Абрамович також є вихідцем з Держгеонадр, де був начальником управління надрокористування та міжнародного співробітництва. Він займався розподілом дозволів на видобуток корисних копалин, включаючи бурштин, і організовував «пільгові» умови ліцензування для фірм Котвицького», - вказує видання.

Ще одним радником в. о. голови УЗ Є Денис Пугач. Він запам'ятався роллю "наглядача «в Аграрному фонді від російського олігарха Олексія Федоричева, а також корупційними схемами поставок на ЗАТ» Київський електровагоноремонтний завод", вказують журналісти РБК.

Нагадаємо, Іван Юрик був призначений в. о. голови Укрзалізниці навесні. З тих пір компанія вже двічі переживала паливні кризи. Так, на початку липня рух товарних поїздів "Укрзалізниці" опинився під загрозою повної зупинки через відсутність дизпалива. Були зупинені 59 вантажних поїздів, 38 магістральних і 85 маневрових тепловозів, через що УЗ втрачала близько 8 мільйонів гривень. Зараз компанія закуповує паливо маленькими партіями, за цінами, набагато вище ринкових.

Популярні новини зараз
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

Попередня паливна криза трапилася 19 квітня, коли компанія «Анвітрейд» відмовилася відвантажувати УЗ дизель, хоча у неї був діючий контракт. Через пару днів в. о. голови УЗ Іван Юрик відрапортував, що кризи вдалося уникнути, оскільки компанія провела екстрену закупівлю палива. Пізніше, втім, виявилося, що УЗ закупила дизель у все тієї ж компанії «Анвітрейд», тільки дорожче на 3 тис грн/тонну. Тобто замість того, щоб засудити компанію, що привела компанію до кризи, Юрик подарував їм новий контракт за більш високими цінами.