Розвиток української оборони прямо залежить від розвитку економіки. Детальніше про це розповів директор Національного інституту стратегічних досліджень, ексзаступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня».

На думку Литвиненка, Україні потрібно не просто сліпо запроваджувати всі стандарти НАТО, а радше працювати над своїми військовими та оборонними спроможностями, враховуючи ці стандарти. «Ми вступимо до НАТО, тільки коли ми будемо здатні захистити себе самі», - підкреслює він.

Тим не менш, експерт відзначає обмеженість ресурсів України: порівняно з рештою Європи вона доволі бідна і має великий тіньовий сектор, що ухиляється від сплати податків.

Він пояснює, що це важливо, оскільки саме офіційний сектор економіки і фінансує оборону. «У нас на армію 3,2-3,3%. Виходячи з того, що ВВП 150 млрд доларів, ми отримуємо 7,5-8 млрд доларів на весь сектор безпеки. У поляків понад 12 млрд, при менше ніж 2%», - підкреслює Литвиненко.

Гість програми підсумовує, що розвиток оборони передусім вимагає розвитку економіки, державі потрібно цим зайнятися. Також він радить найбільше ресурсів спрямовувати на найефективніші аспекти оборонного сектора і робити це не для показу на параді, а для оснащення армії.

Популярні новини зараз

Фермери масово залишають на полях урожай помідорів, бо невигідно возити: замість томатної пасти будуть добрива

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Кривонос розповів, хто має входити до територіальної оборони.

Також Знай.ua писав про основні завдання тероборони як системи кризового реагування на будь-які загрози.