Чи дійсно Україна йде в Євросоюз? Це питання в програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості» розглядає аналітик Українського інституту майбутнього Ілія Куса.

«Я не знаю, коли політики скажуть українському народові правду: Євросоюз в доступному для огляду майбутньому не збирається приймати нас до себе. Для них це електоральне питання: потрібно говорити, що ми йдемо в ЄС, тому що зараз це мейнстрім. Якщо політик хоче залишатися в мейнстрімі, він не може говорити щось інше. Тут грають роль тільки внутрішньополітичні чинники, ніякі глобальні дискусії за цим не стоять. До того ж зараз Євросоюз переживає невелику кризу. Я не скажу, що ця криза є смертельною, чи що ЄС розвалиться в найближчі роки – цього не буде. Але зараз ця організація буде намагатися переосмислити все своє існування. Про це свідчить, зокрема, травнева конференція про майбутнє ЄС, яку ініціював Еммануель Макрон. Це була спроба створити форум для обговорення проблем Євросоюзу», - говорить експерт.

На його думку, європейські лідери зараз намагаються зрозуміти, що їм робити.

«Навряд чи найближчим часом з ЄС відбудеться щось страшне, але потрібно зрозуміти, як він буде змінюватися. І Україні тут є над чим поміркувати. Адже якщо в Євросоюзі самі сумніваються в ефективності цієї структури, то і нам варто про це подумати», - вважає Ілія Куса.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, політолог Андрій Єрмолаєв розповів про перспективи Європейського союзу.

Також Знай.ua повідомив, що, на думку телеведучого Святослава Вишинського, Україні слід думати не тільки про те, що вона може взяти від Європи, але і про те, що вона може їй дати.