Як змінюються позиції США в Казахстані у зв'язку з відходом американців з Афганістану? Про це казахський політолог Досим Сатпаєв розповів у програмі «Романенко. Бесіди» Юрія Романенка.

«Американці зараз нагадують Радянський Союз у 1989 році, - коментує він. - Домовившись із Талібаном, США мали просту задачу: зберегти якесь політичне обличчя. Хоча всі розуміють, що це був цілковитий провал. Були витрачені великі ресурси - і людські, і фінансові. Зараз Байден активно стверджує, що справа не в кількості і не в якості озброєння, а в моральному дусі американських військових».

Що стосується Казахстану, є важливий момент.

«Для Таджикистану, Узбекистану, Туркменістану, які мають спільні кордони з Афганістаном, це зараз тема номер один. Але Казахстан, не маючи з ним спільного кордону, традиційно не розглядав афганську тематику в якості пріоритету. Дискусія йде, але всі розуміють, що якщо з'являться якісь певні проблеми на кордоні, то Казахстан безпосередньо це не зачепить», - зазначає Сатпаєв.

«Але тут виникла інша дискусія, яка викликала потужний розкол суспільства. Є неофіційна інформація, що США ведуть переговори з Узбекистаном, Таджикистаном і Казахстаном нібито з приводу того, щоб ці країни тимчасово взяли дев'ять тисяч афганців, які співпрацювали з американцями. Цих афганців необхідно вивести в якості буферної зони, тому що якщо вони залишаться, може бути серйозний ризик для їхніх життів. Багато хто стали шукати відповіді на запитання, чому США, маючи великий часовий люфт із моменту, коли уклали угоду з Талібаном, не вивезли цих людей», - каже експерт.

Популярні новини зараз

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

У Кирилівку увірвався потужний торнадо, люди молилися: аномалія налякала всю Україну

Дружина Холостяка Микити Добриніна Даша Квіткова зізналася, чому не хрестила сина у церкві: "Батюшка дозволив"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Бочкала розповів про московські «смотрини» та нові важелі впливу в Афганістані.

Також Знай.ua повідомлв, що Куса заявив: у війні з Афганістаном зараз перемагає Талібан.