У програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін прокоментував сучасний стан інвестиційного клімату в державі.

Гість програми стверджує, що інвестняня – це однозначно плюс для України порівняно з минулим роком. «Держава може компенсувати, або надати набір пільг, або “плюшок” на суму до 30% від обсягу інвестицій», - повідомляє він і додає, що йдеться про податкові пільги чи на імпорт обладнання для виробництва, а також про підведення комунікацій і доріг.

Тим не менш, Амелін зазначає, що щодо переваг інвестняні точаться певні дискусії. Зокрема сам він у такому разі запитує, перед ким Україна має перевагу, і додає, що переважно опоненти не дивляться на це в порівнянні з можливостями інших держав. «Я як інвестор, дивлячись на світову карту, оцінюю Україну з оточуючими її країнами, і оцінюю, де умови кращі», - пояснює експерт.

Аби не бути голослівним, він наводить у приклад Угорщину, де компенсація – 50%, а також Туреччину, де інвестори не мають сплачувати податок на прибуток мінімально 10 років, або ж арабські держави, які дають безстрокові пільги на прибуток.

За словами Амеліна, виграшно Україна в цьому плані виглядає лише на фоні Росії та Білорусі з їхнім тоталітаризмом. «Де себе інвестор не хоче бачити», - додає він.

Популярні новини зараз

Раптово зірветься вітер: синоптик оголосила штормове попередження українцям, коли чекати стихійного удару

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Руслан Євдокименко показав дорослу онуку Софії Ротару: "Неймовірні"

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Амелін пояснив, чому Україна відлякує потенційних інвесторів.

Також Знай.ua писав про те, що Амелін розповів, яка місія у Зеленського.