У новому випуску програми «Розвилка» на каналі Руслана Бізяєва з журналісткою Любов’ю Завальнюк політолог Руслан Бізяєв розповів про страшну ситуацію у світовій економіці.

«Мене починає турбувати ситуація у світовій економіці за останні кілька днів, яка все більше і більше починає нагадувати предтечу великої зграї чорних лебедів. У Китаї сталося різке падіння продажів драйверів економіки - гаджетів і побутової техніки на 32% і автомобілів на 36,6%. А причина падіння продажів - відсутність комплектуючих з Тайваню мікрочіпів і напівпровідників», - підкреслив він.

Бізяєв розповів, що Тайвань виробляє 98% всіх чіпів у світі, поставки зупинені до другої половини 2022 року, тобто на ринок товари потраплять тільки у 2023 році.

«Вартість відвантаження контейнерів в Роттердамі збільшилася з 800 доларів до 10 000 доларів, а термін поставки з двох-трьох місяців до десяти місяців. Це означає, що споживчий попит у Китаї та світі підірваний. Людям нема за що купувати товари, виробництво не може віддавати кредити банкам, банки відповідно розоряються, фондовий ринок лихоманить», - акцентував він.

Бізяєв вважає, що заливання грошима економіки Китаю приблизно в 5 трильйонів доларів дало короткостроковий ефект.

Популярні новини зараз

Танцюрист Наді Дорофєєвої в комі після побиття: "Був крововилив у мозок"

Повелителю вовчиць Олегу Виннику — 48: найнесподіваніші факти про зірку

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua зі слів Бізяєва, що Китай прихильник концепції великий Євразії.

Також раніше для Знай.ua Бізяєв розповідав, що Китай не розглядає поки стратегічним партнером Україну.