У програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» дипломат та колишній перший заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий висловив свою думку щодо різкої риторики президента Зеленського та змін у його зовнішньополітичному курсі.

На думку Чалого, перевагами Зеленського є креативність і щирість, а відтак він і дозволив собі ставити прямі питання, виходячи за рамки дипломатії. «Це був певний ризик, але в його становищі це було абсолютно правильно рішення», - каже експерт.

Він пояснює, що поради традиційних дипломатів щодо НАТО, ЄС, ПДЧ завели Зеленського насправді у безвихідне становище. А відтак, пояснює Чалий, президент почав шукати нові форми зовнішньої політики. «І коли президент зрозумів, що цього немає, він інтуїтивно почав шукати вихід з цього становища», - констатує він.

Загалом дипломат вважає ці зміни у зовнішній політиці успішними і додає, що Україні прийшов час заговорити про свої прагматичні інтереси прямо, аби досягти результату. У цьому контексті, каже він, варто звернути увагу на Німеччину: «Які б не були розмови про цінності, але зрештою перемагають прагматичні національні, часто пов'язані з економікою, інтереси».

Він додає, що Зеленського багато критикували за надто жорстку риторику, але він радить подивитися на результат. «В результаті він був почутий, він отримав можливість контактувати і з Меркель, і буде мати можливість контактувати з Байденом», - підкреслює Чалий. Також, зазначає він, президент може пригальмувати домовленості Сполучених Штатів і Німеччини.

Популярні новини зараз

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Віктор Ющенко розповів про загибель сім'ї і розчарувався у владі: "Я прошу Господа... від демона"

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

Отже, констатує дипломат, Україна поставила свою запитову позицію, ставки підняті, але що далі? Він зазначає, що або Зеленський поверне м’яку риторику, або продовжить жорстку і цим зіпсує домовленість.

Як повідомляв Знай.ua, Чалий розповів, що Україна шукає своє місце в новому світовому ландшафті.

Також Знай.ua писав про те, що Чалий розповів про підписання Будапештського меморандуму.