Журналістка Любов Завальнюк у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua розповіла, що таке страховий стаж, яким замінили трудовий стаж, а також пояснила, як при його нестачі можна «купити» кілька років у держави.

«Йти на пенсію в Україні стає все складніше, адже щороку для пенсії за віком потрібно все більше страхового стажу», - заявила Завальнюк.

За її словами, українці, які отримують пенсію, і ті, кого це ще чекає, стикаються з однією і тією ж проблемою - підрахунок страхового стажу. При цьому, зазначає журналістка, дізнатися його розмір нескладно - достатньо зареєструватися на спеціальному сайті від ПФУ, а ось довести всі місяці і роки трудового шляху - завдання складніше.

«У 2020 році для призначення пенсії по досягненню 60 років потрібно не менше 27 років стажу, в наступному році потрібно буде 28 років, тоді як у 2017-му мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію був 15. І часто виходить, що піти на заслужений відпочинок українцеві не дозволяє брак страхових років, а то і мізерних місяців», - стверджує Завальнюк.

Журналістка розповіла, що держава пропонує українцям рішення - докупити страховий стаж, для цього потрібно укласти договір про добровільну участь у системі державного пенсійного страхування. Завальнюк зазначила, що це робиться в податковій службі.

Популярні новини зараз

Жанну Фріске добила не тяжка хвороба, спливли нові подробиці про смерть зірки "Блестящих"

Білосніжна Настя Каменських після загибелі батька вперше замислилася про нове кохання

Захист природи або гаманця? Українці з секонд-хендами б'ють рекорди і стали наймоднішими в Європі

Соняшникова олія знову подорожчає для українців: експерти назвали причини

Показати ще

«Вартість покупки розраховують за формулою Стаж = ЄСВ * Коефіцієнт * Кількість місяців. Розмір коефіцієнта залежить від кількості років, які хоче придбати майбутній пенсіонер: 1 рік = 2; 2 роки = 1.8; 3 роки = 1.6; 4 роки = 1.4; 5 років = 1.2», - розповіла Завальнюк.

За її словами, на сьогодні сума такого внеску становить 1320 грн на місяць, тобто 22% від мінімальної зарплати по Україні. При цьому, додала журналістка, мінімальна зарплата в Україні стає дедалі більшою, а значить, і сума внеску буде збільшуватися.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Павловський назвав прийнятну суму прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, для Знай.ua Завальнюк заявила, що близько 80% українців похилого віку живуть за межею бідності.