Цей документ не є гарантією або зобов'язанням США і ФРН перед Україною. Так у своєму блозі політолог Руслан Бортник прокоментував німецько-американську декларацію по Північному потоку-2.

«Ангела Меркель на тому тижні літала до Вашингтона, де зустрілася з президентом США Байденом, і в результаті тривалих і складних переговорів, в яких нібито брали участь позиції і України, і Польщі, і інших країн, була узгоджена нова Вашингтонська декларація», - повідомив Бортник.

За словами політолога, головна мета документа полягає в спробі США і ФРН «закрити рот» критикам всередині, країнам Східної Європи, а також знизити рівень публічної критики і недовіри до Північного потоку-2. Важливим елементом прикриття також стала кліматична проблематика, яка буквально цитується в кожному другому реченні, додав Бортник.

Саме тому, на думку експерта, заява зроблена публічно. Він зазначає, що вони могли домовитися не публічно, а в результаті телефонних переговорів, як раніше завжди комунікували Європа і США між собою.

«Формат документа з вкрай низькою юридичною силою - декларація, заява, а не договір і навіть не меморандум. Цей документ не передбачає гарантованих зобов'язань, а лише наміри перед ким би то не було. За великим рахунком цей документ не є гарантією або зобов'язанням США і ФРН перед Україною та іншими країнами щодо Північного потоку-2», - заявив Бортник.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Романенко заявив, що США зробили Німеччини поступку у вигляді Північного потоку-2.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Бізяєв назвав два сценарії для України після добудови Північного потоку-2.