Мисливці вполювали загалом 239 зайців-русаків, що на 88 більше за встановлену пропускну спроможність мисливських угідь. Збитки за це порушення склали понад 700 тисяч гривень.

Про такі результати перевірки Держекоінспекції в Житомирській обласній організації Українського товариства мисливців та рибалок повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований - йдеться на сайті відомства.

«Між тим популяція зайців-русаків поступово скорочується. За даними Української природоохоронної групи з 1999 по 2007 рік їх кількість у природному середовищі зменшилась на близько 450 тисяч осіб. Якщо раніше зайців постійно помічали у лісах та на полях, то зараз побачити цю тварину – це рідкість. Це відбувається внаслідок їх браконьєрського вилову та порушення лімітів мисливськими угіддями», - наголосив Андрій Мальований.

Він також підкреслив, що лісомисливські господарства, проводячи облік тварин – таксацію, подають завідомо неправдиві, завищені дані, щоб більше мисливців придбало у них відстрільну картку. В результаті знищується більша кількість тварин, ніж здатна відновитися, і відбувається збідніння українського біорізноманіття.

«Щоб змінити цю ситуацію, треба забезпечити долучення Держекоінспекції до погодження проектів лімітів на мисливський вилов тварин і до обліку їх кількості», - зазначив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Погода 16 вересня нагадає українцям, що таке справжня осінь: кому знадобляться парасольки

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

Показати ще

Також для протидії нелегальному вилову тварин сьогодні важливо підвищувати рівень відповідальності.

«Порушення правил полювання згідно зі статтею 85 КУпАП карається штрафом на суму 34-340 гривень. Цього недостатньо для того, щоб запобігати незаконному мисливству», - додав Андрій Мальований.