Мисливці вполювали загалом 239 зайців-русаків, що на 88 більше за встановлену пропускну спроможність мисливських угідь. Збитки за це порушення склали понад 700 тисяч гривень.

Про такі результати перевірки Держекоінспекції в Житомирській обласній організації Українського товариства мисливців та рибалок повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований - йдеться на сайті відомства.

«Між тим популяція зайців-русаків поступово скорочується. За даними Української природоохоронної групи з 1999 по 2007 рік їх кількість у природному середовищі зменшилась на близько 450 тисяч осіб. Якщо раніше зайців постійно помічали у лісах та на полях, то зараз побачити цю тварину – це рідкість. Це відбувається внаслідок їх браконьєрського вилову та порушення лімітів мисливськими угіддями», - наголосив Андрій Мальований.

Він також підкреслив, що лісомисливські господарства, проводячи облік тварин – таксацію, подають завідомо неправдиві, завищені дані, щоб більше мисливців придбало у них відстрільну картку. В результаті знищується більша кількість тварин, ніж здатна відновитися, і відбувається збідніння українського біорізноманіття.

«Щоб змінити цю ситуацію, треба забезпечити долучення Держекоінспекції до погодження проектів лімітів на мисливський вилов тварин і до обліку їх кількості», - зазначив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців Українцям встановили нові умови: кому тепер відмовлять у пільгах на комуналку Львівська митниця випадково розкрила власну контрабандну схему: працювали під прикриттям Олега Крившука та Степана Марунчака Українці знову переводять годинники в березні: чому скасування літнього часу відкладається
Показати ще

Також для протидії нелегальному вилову тварин сьогодні важливо підвищувати рівень відповідальності.

«Порушення правил полювання згідно зі статтею 85 КУпАП карається штрафом на суму 34-340 гривень. Цього недостатньо для того, щоб запобігати незаконному мисливству», - додав Андрій Мальований.