Якою була внутрішньополітична причина того, що датою візиту президента Зеленського у Вашингтон обрали передостанній літній день? На це питання відповів політолог-міжнародник Максим Ялі у програмі «Романенко. Бесіди».

Як розповідає політолог, у США почалася активна критика президента Байдена. Цю хвилю, зазначає він, підняли республіканці через угоду з Меркель і Будапештський меморандум-2. Загалом, каже Ялі, республіканська партія переконана в тому, що останні дії Байдена – це чиста зрада національних інтересів США, і журналісти відповідних ЗМІ вже навіть говорили про імпічмент президенту.

За словами експерта, призначення такої пізньої дати візиту Зеленського у Вашингтон має кілька причин. «Одна з головних - внутрішньополітична причина, що Конгрес буде знаходитися у відпустці», - зазначає він. З іншого боку, каже Ялі, українські партнери з демократичного табору вже вимагають від Байдена прийняти Зеленського швидше.

Окрім цього, зауважує політолог, на рішення Вашингтону вплинули й останні дії української влади. «Заява про «розворот в Азію» - це ще одна з причин. Звичайно, це був сигнал Вашингтону», - підкреслює Ялі. Він пояснює, що заяву про Схід зробили не через МЗС, а через Арестовича як його особисту думку. Тим не менш, зазначає експерт, адміністрація президента США сприймає це інакше.

Популярні новини зараз

Погода 16 вересня нагадає українцям, що таке справжня осінь: кому знадобляться парасольки

Рада замовила на 4 млн м'ясних делікатесів, тонни овочів і "сканування" обличь

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Ялі розповів, що на Дні Незалежності України не буде ні Байдена, ні Харріса.

Також Знай.ua писав про те, що Бодров прокоментував шантаж США з боку України своєю дружбою з Китаєм.