Економічний експерт, приватний підприємець Святослав Дубина у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» висловився про міжнародних експертів у комісіях з відбору суддів.

«Якщо чесно, трохи ображає, що ми такі незрілі люди, що зараз ВККС теж прийняли рішення – три особи від міжнародних спостерігачів, так скажімо… І вони мають право вето. Це ми фактично розписалися, що ми не здатні. Мене особисто це ображає», - каже експерт.

На його думку, якщо Україна надає міжнародним експертам у складі комісії певні повноваження, то вони мають брати на себе відповідальність за свої рішення.

«У конкурсній комісії мають бути представники тих акторів, які дотичні до цієї служби. Тобто якщо є в процесі розслідування адвокати, значить, має бути делегований представник адвокатів. Їм працювати з ним! Якщо зовсім стороння особа потрапляє в комісію – ну, вийшло, не вийшло… А якщо це твоя професія і тобі далі з цим працювати, ти будеш розуміти, що мало того, що ти береш на себе відповідальність – твої колеги на тебе дивляться і ти будеш потім відповідальний, а кого ж ви обрали», - сказав Дубина.

Він зазначив, що Україні, звичайно, варто вивчати досвід інших країн, проте потрібно будувати щось своє.

Популярні новини зараз
Перша леді Олена Зеленська боїться, що кожен ракетний удар буде для неї останнім: "Вірю" "Жити до зарплати, знущаються...": українці з картками "ПриватБанку" втрачають все, нульові баланси Марно витрачені гроші: які дрова засмічують піч і не дають тепла Активістка Грета Тунберг живе вже понад 100 років, світові надали доказ: "Вона намагалася повернутися, але тепер вона тут
Показати ще

«Конкурсні комісії були повністю знівельовані політиками. Жодної незалежної конкурсної комісії від політиків не було. Формула спрацювала, що політики зняли з себе відповідальність, але вони не надали відповідальності тим людям, які ввійшли в конкурсні комісії», - стверджує експерт.

Дубина вважає, що народ, який за Конституцією є джерелом влади, має брати активнішу участь у формуванні органів державної влади, і таким чином брати на себе відповідальність.

«Щоб була сильна держава – має бути сильне громадянське суспільство. А для цього треба йому надавати можливість і залучати людей до більш активної громадянської позиції. Я вважаю, що у нас хоч і не дуже зріле суспільство, але достатньо людей зрілих, які пройшли досвід теоретичний якийсь і практичний досвід, і розуміння глобальних процесів, які відбуваються. Може, у нас не з’явиться Лі Куан Ю або де Голль… Але я вірю, що у нас може з’явитися колективна сила, яка почне діяти і рухатися», - заявив він.

Як повідомляв Знай.uа, Соколовська розповіла, якою буде риторика на зустрічі Байдена з Зеленським.

Також Знай.uа писав, що Якубін пояснив, чому США передали українські питання Німеччині.