Після розпаду СРСР українську економіку потрібно було переорієнтувати з планового типу на ринковий. Про те, як це відбувалося, у програмі Євгена Рибчинського «Ще не вмерла» розповів доктор економічних наук, академік Академії економічних наук, екс-віце-прем’єр міністр – міністр економіки України, народний депутат 6-го скликання Володимир Лановий.

«Треба було дивитися на досвід інших країн. Наприклад, Чехія домовляється з «Фольксвагеном», той поставляє двигуни на автомобілі, які назвали «Шкодою». Всі інші елементи робить сама Чехія, і «Шкода» зараз на четвертому – п’ятому місці в Європі по кількості продажів», - каже він.

«Тут у Києві була делегація, я їм показував наші автомобільні заводи, де вони б мали розміститися. Керівники «Фіат» мені говорили: «Ми хочемо замовити «Мотор Січі» коробку передач. Це найскладніша частина автомобіля, але у вас такий інженерний рівень, що вони зроблять і будуть нам поставляти». Вони хотіли розгорнути автобусний завод у Львові. Але ж корупція, оці директори, оці їхні інтереси», - пояснює ситуацію ексміністр.

Тодішні суспільні настрої він описує так:

«Вони розуміли, що їх викинуть з історії, і хотіли побільше загребти і кудись виїхати. Зараз їх немає. Оці міністри, які працювали в Кучми – їх у Києві і в Україні немає. Вони за кордоном, мільйонів до кінця життя вистачить. Але головне – вони зупинили заводи», - розповідає Лановий.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 27 грудня: заряджайтеся на вихідні – п'ятниця обіцяє сюрпризи для кожного знака Гороскоп на 26 грудня: Ракам треба поберегти сили, Терезам – купити "те саме" Закінчується термін відстрочки від мобілізації: коли не варто поспішати із новою заявою до ТЦК Українцям із газовими плитами треба заплатити за один прилад: що радять у "Нафтогазі"
Показати ще

Раніше Знай.uа повідомляв, що Ялі розповів про українську економіку між спалахами коронавірусу.

Також Знай.uа повідомляв, що Уряд перерахував ціну на бензин на кінець липня за формулою "Роттердам+".