Громадський діяч, письменник і футуролог Олексій Толкачов розповів, як ультра-націоналістичні провокатори виставляють всіх жителів Донбасу сепаратистами, ватниками та загалом ворогами України. На його думку, будь-які узагальнення в цьому контексті зайві. У програмі MY.UA він назвав необхідні передумови для повернення окупованих територій.

Позиція Толкачова полягає в тому, аби пролити якомога менше крові. А відтак, каже він, Україні потрібно говорити про свою дружність, адже на окупованих територіях залишилися й просто заручники, а не лише ідейні прихильники. «Там є проблема з частиною людей, які як проксі-сили брали участь у бойових діях. Їх треба або судити, або дати можливість втекти», - міркує експерт.

Принагідно футуролог згадує оборону Брестської фортеці у Другій світовій війні: коли почався наступ німців, війська СРСР пішли, а підрозділам НКВС діватися вже було нікуди. «Якщо навіть вони вийдуть за межі, просто до білорусів, самі ж білоруси цих енкавеесників знищать. От нам необхідно, наступаючи, повертаючи Донбас, залишити шляхи відходу», - пояснює Толкачов і додає, що ніхто не дозволить українським військовим так просто зайти в міста, якщо не буде шляхів відступу.

Водночас письменник сумнівається у тому, що вдасться чесно судити всіх винних чи й узагалі притягнути їх до відповідальності. Тим не менш, каже він, головною задачею є збереження інфраструктури та миру на території окупованих Луганської та Донецької областей. «Треба дати бойовикам відступити в Росію», - підкреслює футуролог. На його думку, Росія сама має розбиратися із бойовиками «ЛДНР», оскільки це – її творіння.

Популярні новини зараз

Пенсіонерка втратила 17 років трудового стажу помилково: утримує чоловіка з інвалідністю на 0.25 ставки і ледве виживає

Тимошенко у погонах "проїхалася" по залі Парламенту

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Толкачов назвав умову, за якої Росія відстане від України.

Також Знай.ua писав про те, що те, що Толкачов назвав формат Кримської платформи дружнім клубом.