Наскільки діджиталізація допомагає місцевому самоврядуванню? Про це у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» розповідає глава селища міського типу Немішаєве Сергій Замідра.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Громада, як завжди, бореться за гроші. Хіба жителі села, які вимагають гроші, усвідомлюють, що їх обсяг обмежений? Тому ми провели опитування і з'ясували, хто що вимагає, які запити подані: на моїй вулиці потрібно зробити те-то і те-то, я вважаю, що це коштує стільки-то. Зробіть, будь ласка. І в одному файлі видно, хто і коли який запит подав. Ми все це зводимо воєдино і віддаємо депутатам, щоб вони проаналізували, що ми можемо здійснити, а що ні. А далі вже повідомляємо про це громадам: наприклад, ось це ми не можемо зробити в нинішньому році, а в наступному, можливо, зробимо. Це набагато спрощує комунікацію і не вимагає грошей. Це те, що сьогодні можна безплатно зробити постійним механізмом», - каже гість програми.
Також, за його словами, варто звернути увагу на проблему громадських бюджетів.
«Діджиталізація дала можливість в багатьох містах простим голосуванням розв'язувати питання бюджетів. Тепер вже не потрібно змушувати жителів вставати, кудись йти, з кимось говорити та голосувати. А у великих містах цей метод дозволяє активізувати невеликі групи», - зазначає Сергій Замідра.
Також Знай.ua повідомляв, що президент Володимир Зеленський відзначив успіхи децентралізації в Україні.