У новій програмі «Головне» на каналі «MY.UA» кандидат політичних наук Олексій Якубін розповів, чого очікувати Україні від Кримської платформи, яка скоро відбудеться.

«Мені здається, коли влада задумала Кримську платформу, то була ідея, що Кримська платформа повинна була стати аналогом Нормандського формату. Начебто є Нормандський формат, але там є проблеми, а ось Кримська платформа щось нове. Але за типом Нормандського формату, де будуть регулярні зустрічі лідерів світових держав. Але при цьому ми бачимо, що очікування від Кримської платформи не збіглися з реальністю», - підкреслив він.

Якубін сказав, що ідея проведення Кримської платформи була ще навесні цього року, але ця дата була перенесена на 23 серпня. Він вважає, що така дата була обрана не випадково, адже до Дня Незалежності України лідери країн все одно приїдуть, тому у них не буде приводу відмовити і заодно провести Кримську платформу.

«Але ми не бачимо великої радості або активного бажання світових лідерів брати участь у Кримській платформі. Очікувалося, що на Кримську платформу приїде Джо Байден, якому відправляли запрошення, але він не приїде, а замість нього приїде міністр транспорту. Очікувалося, що приїдуть лідери Франції та Німеччини, але вони теж не приїдуть. Влада вважала, що на Кримську платформу приїде і Ердоган, але пішли сигнали з Туреччини, що він не готовий приїхати», - розповів він.

Якубін вважає, що, коли влада задумувала Кримську платформу, в Америці проходили вибори і були великі очікування, що адміністрація Байдена буде антиросійською. А насправді, підтвердив він, його адміністрація працює за принципом жорсткої риторики і м'яких дій, щоб в цю риторику загортати свої інтереси.

Популярні новини зараз
21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

«І це, по суті, впливає на Кримську платформу», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Толкачова, що формат Кримської платформи - це не формат переговорів, це дружній клуб.

Також раніше для Знай.ua Бортник розповідав про що домовилися США і Німеччина в новій декларації.