Про це написав на своїй сторінці у Facebook депутат Київради VIII скликання, ініціатор створення Екологічної стратегії розвитку Києва Костянтин Яловий.

За словами Костянтина Ялового, подія має вирішальне значення для боротьби з кліматичними змінами. На думку багатьох людей в усьому світі, захід буде останнім кращим шансом людства стримати глобальне потепління на тій межі, за якою розвиток та навіть виживання людства стоїть під сумнівом.

Він додав, що перше за час існування ООН усі країни-учасники погодилися працювати разом, щоб приборкати кліматичні зміни. Мета конференції - досягти цілей Паризької угоди. Тобто зробити так, аби до 2100 року глобальна температура на планеті піднялася якомога нижче ніж 2 градуси та прагнути до показника 1,5 градуса.

"Більшість людей уявляють собі глобальне потепління, як занадто тепле некомфортне літо. Справді, різниця між потеплінням на 1,5, 2 або 3-4 градуси на перший погляд видається незначною. Але насправді вона означає зовсім різні сценарії нашого майбутнього. Щоб зрозуміти різницю, уявіть, найбільш спекотні дні цього року гарячішими на ще на кілька градусів, що у Києві замість усіх каштанів ростуть тополі, а за воду в крані треба платити в 10 разів більше, що епідемія коронавірусу забирає життя не 56 тисяч українців, а удвічі, втричі більше", - сказав Костянтин Яловий.

Він наголосив, що потепління навіть на пів градуса матиме катастрофічні наслідки. Частота і масштаб природних катаклізмів, виживання видів рослин і тварин, поширюваність хвороб, загроза голоду та нестачі питної води та, зрештою, можливість виживання людства на планеті залежать від цієї температурної різниці.

Популярні новини зараз
Найдешевші та найвигідніші тарифи: що пропонують Київстар, lifecell та Vodafone Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках Організатор п'яних вечірок щасливий, що став популярним: "В 19 років твій *бальник знає вся країна" Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

"Більша частина експертів (далеко не всі) впевнені, що сьогодні утримати потепління у межах 1,5 градусів Цельсія ще можливо. Ми все ще можемо врятуватися від найгірших наслідків і повернутися на шлях розвитку. Але цей момент скоро буде втрачено. Тому цьогорічна кліматична конференція є надзвичайно важливою. З 31 жовтня по 12 листопада у Шотландському Глазго країни світу повинні ухвалити рішення, які стануть основою для кліматичної боротьби на найближчі 10 років", - зазначив Костянтин Яловий.