Сьогодні в Україні опалення і постачання газу виразно являють собою проблему – але, власне, чому? Це питання у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» розглядає економіст Борис Кушнірук.

«Проблему тепла і газу зараз вирішують з розрахунку на сьогодні, але не в довгостроковій перспективі. Втім, часу для довгострокового рішення вже і немає. Зараз прийнято рішення, що «Нафтогаз» буде постачати газ обленерго для населення за фіксованою ціною 7,42. Це вдвічі менше тієї ціни, яка зараз є на європейському ринку. При цьому зараз тарифи на тепло встановлює місцева влада, отже, вона буде їх встановлювати, виходячи з цифри 7,42. Але якщо хтось стане грати в популізм і знижувати ціну – це значить, що у теплокомуненерго не буде коштів, щоб розплатитися з «Нафтогазом» за отриманий газ», - говорить експерт.

На його думку, це дасть «Нафтогазу» право взагалі відмовитися від постачання газу.

«Виходить, що місцеві органи влади коштом держави роблять населенню подарунок – точніше, ілюзію подарунка. Фактично від цього виграють тільки бізнесмени, які частково володіють теплокомуненерго», - вважає Борис Кушнірук.

Популярні новини зараз

"Чізбургер з зубами": була виявлена найдивніша і моторошна риба

"Федя-двірник": зірка "Сутінків" Крістен Стюарт в безглуздому вигляді стала "жертвою" папараці

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він заявляв, що українські електромережі не готові до збільшення споживання електроенергії населенням.

Також Знай.ua повідомляв, що Кушнірук закликав Антимонопольний комітет розібратися з тарифами на залізничні перевезення.