Зростання тарифів і нові графи у квитанціях. Журналістка Любов Завальнюк у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua розповіла, які зміни чекають українців у оплаті комунальних послуг.

«З осені в ряді міст України зростуть тарифи на гарячу воду і опалення. Вже з жовтня ми заплатимо на 30-40% більше. Підприємства теплопостачання не мають оборотних коштів, є «планово збитковими» і не можуть забезпечувати передоплату за газ. Крім того, природний газ катастрофічно дорожчає», - заявила Завальнюк.

Журналістка розповіла, якими будуть тарифи на тепло з 1 жовтня. Так, за її словами, тариф на тепло складе 2151,77-2433,90 грн/м.кв за 1 гігакалорію в залежності від типу приєднання будинку; тариф на гаряче водопостачання - 109,55-122,17 грн/куб; близько 53,2 грн/м² - вартість опалення в будинках без лічильника.

«А в платіжках киян вже відображений новий рядок з авансовим платежем. На думку влади, це рішення дозволить уникнути накопичення боргів за комуналку в разі, якщо оплата не була проведена з якої-небудь причини. Додатковий платіж поки не є обов'язковим. Споживачі можуть вибирати самостійно, платити їм наперед за комунальні послуги, чи ні», - говорить Завальнюк.

Вона додала, що в кінці серпня всі регіони України разом з теплокомуненерго вже готуються до опалювального сезону, зокрема працюють над тарифами на тепло, при формуванні яких важливо врахувати фіксовану ціну природного газу - 7 420 грн за тисячу кубометрів.

Популярні новини зараз
Знамення 10 грудня: постійте на вітрі, ні в якому разі не шийте і не впускайте в дім старих, заборони та традиції у Романів день Онука Софії Ротару Соня Євдокименко показала свого немолодого нареченого: "Робить моє життя неймовірним" Українські пенсіонери отримають 200 гривень надбавки, але пощастить лише частині: у кого зростуть виплати "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Завальнюк розповіла, як буде розраховуватися ціна на газ восени.

Також Знай.ua писав про те, що Фурса розповів, якою має бути тарифна політика.