У програмі Любові Завальнюк «Суть подій» економічний експерт Юрій Гаврилечко підняв тему тіньової економіки і проаналізував справжню величину цього сектору в Україні.

Як зазначає Гаврилечко, назвати справжню частку тіньового сектора в українській економіці не вдасться. «Для того, щоб говорити про якусь реальність, потрібно мати якісь вихідні дані. Я посилаюся зараз на Держстат, а наскільки достовірні ці дані? А чорт його знає», - каже він. Експерт підкреслює, що вже як 20 років в Україні не проводили перепис населення.

А відтак він переконаний, що насправді тіньовий сектор в українській економіці займає менше, ніж стверджує влада. «Це казка. Насправді вона дуже вигідна владі. Завжди можна списати на невидимого і невідчутного ворога всі власні провали в системному вирішенні проблем», - пояснює гість програми.

Отже, Гаврилечко констатує, що сьогодні відсутні точні дані про кількість населення, про його щільність у різних регіонах, про рівень освіти, доходу, та взагалі фізичне перебування, тощо – соціальна політика без цих речей не працює. Окрім того, додає він, без цих даних уряд не може розрахувати робочу силу та проводити реформи.

Популярні новини зараз

В Укргідрометцентрі спрогнозували прихід бабиного літа: коли можна буде погрітися на сонечку

Не Київ, не Львів, і навіть не Одеса: названо найкраще місто України для життя

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Як обрати телевізор?

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Гаврилечко розповів, скільки в Україні працездатного населення.

Також Знай.ua писав про те, що Гаврилечко розповів, чи будуть цієї осені підвищені комунальні тарифи.