У програмі Любові Завальнюк «Суть подій» економічний експерт Юрій Гаврилечко підняв тему тіньової економіки і проаналізував справжню величину цього сектору в Україні.

Як зазначає Гаврилечко, назвати справжню частку тіньового сектора в українській економіці не вдасться. «Для того, щоб говорити про якусь реальність, потрібно мати якісь вихідні дані. Я посилаюся зараз на Держстат, а наскільки достовірні ці дані? А чорт його знає», - каже він. Експерт підкреслює, що вже як 20 років в Україні не проводили перепис населення.

А відтак він переконаний, що насправді тіньовий сектор в українській економіці займає менше, ніж стверджує влада. «Це казка. Насправді вона дуже вигідна владі. Завжди можна списати на невидимого і невідчутного ворога всі власні провали в системному вирішенні проблем», - пояснює гість програми.

Отже, Гаврилечко констатує, що сьогодні відсутні точні дані про кількість населення, про його щільність у різних регіонах, про рівень освіти, доходу, та взагалі фізичне перебування, тощо – соціальна політика без цих речей не працює. Окрім того, додає він, без цих даних уряд не може розрахувати робочу силу та проводити реформи.

Популярні новини зараз
Молоко та овочі можуть піднятися в ціні: вимкнення світла створюють серйозні проблеми На Новий рік будуть котлети? В Україні падають ціни на свинину, курятину та сало Марно витрачені гроші: які дрова засмічують піч і не дають тепла Три обігрівачі, які можна зробити власноруч: зігріють, коли немає світла та газу
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Гаврилечко розповів, скільки в Україні працездатного населення.

Також Знай.ua писав про те, що Гаврилечко розповів, чи будуть цієї осені підвищені комунальні тарифи.