У програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» колишній глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін прокоментував афганські події і заявив, що достатньо одного лише емоційного поштовху, аби здійняти таку ж хвилю в ісламському світі.

Передусім гість програми посилається на ізраїльського політика Нетаньягу, який у розмові з ним назвав події в Афганістані середньовічною війною із сучасною зброєю. «Безпеку намагалися вибити, а зараз її будуть купувати», - підкреслює ексглава МЗС.

Далі він міркує над тим, а для чого взагалі США втручалися у події в Афганістані, чим була обумовлена їхня присутність там. «Начебто, щоб боротися з Аль-Каїдою, тобто бажання було спроєктувати свій вплив, але боротися. Потім почалася історія «за»: завжди є боротьба проти чогось і є боротьба за щось. Почалась побудова нового Афганістану», - каже Клімкін.

Принагідно він розповідає, про що говориться на зустрічах щодо Афганістану: про корупцію, про Багдад і неправильну історію. Ексміністр підсумовує, що боротьба «за» провалилася, а боротьба «проти» закінчилася успішно.

Загалом Клімкін переконаний, що це не остання подібна хвиля в мусульманському світі. «Цунамі ж виникають неочікувано, це може бути якийсь емоційний сплеск», - міркує він і додає, що таким емоційним приводом може бути самоспалення в Тунісі.

Популярні новини зараз

З'їв бутерброд і "прописався" біля унітазу: українцям масово впарюють фальсифіковане вершкове масло

Настя Каменських перетворилася на Катю Осадчу і станцювала, як у 17 років: "У кожного чоловіка мікроінсульт"

Європейські платіжки за газ порівняли з українськими: "Ледь не залишаємося голодними...."

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Дзівідзінський розповів, чи може в Україні повторитися афганський сценарій.

Також Знай.ua писав про те, що Корчілава розповів, чи не вчинять США з Україною так само, як з Афганістаном.