Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Ілія Куса у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» охарактеризував ситуацію у відносинах Афганістану з найближчими сусідами. Він зазначив, що це сусідство найближчим часом не буде спокійним.

«Крім етнічних таджиків, що розташувалися по обидва боки кордону з Афганістаном, афганський кордон охороняють і російські війська. Тому президент Рахмон направив на кордон додатково 20 тисяч солдатів з Таджикистану. Саме тому на території Таджикистану провели тристоронні військові навчання, в яких взяли участь Росія, Таджикистан і Узбекистан. Саме тому в Душанбе швиденько прилетів Лавров і російські представники розмовляти, «в разі чого, то Росія допоможе», - розповідає він.

Таджикистан, на його думку, знаходиться в найбільш вразливому становищі, тому що має складні відносини з талібами. До речі, наркотрафік, за його словами, перш ніж потрапити до Росії з Афганістану, перетинає таджицький кордон. Це головний прохідний двір.

«Крім Таджикистану, у другому ешелоні країн, що мають менш обнадійливі стартові позиції, є також країни Європейського Союзу і Сполучених Штатів. Вони пішли, але все одно якось залишаться. Тому що, в першу чергу, дилема пов'язана з тим, визнавати владу талібів чи ні. З одного боку, вони повинні визнати. Талібан - влада де-факто, їх ігнорувати не можна. Якщо ви хочете грати в Афганістані, встановлювати якісь зв'язки - значить, треба визнати або хоча б почати з ними діалог. З іншого боку, це буде важко пояснити населенню», - пояснює Куса.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк в прозорій блузочці заговорила про багатих чоловіків: "Спасибі, я сама"

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

В університеті Михайла Поплавського присоромили абітурієнтку через гроші: "На більше не вистачило?"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Куса заявив, що у війні з Афганістаном зараз перемагає Талібан.

Також Знай.ua повідомляв, що Сатпаєв розповів про інтереси Китаю в Афганістані: «Афганська контррозвідка розкрила китайську розвідувальну мережу в Афганістані».