Ректор Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП), колишній міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко у програмі Мирослави Бобровської «А как на самом деле?» розповів про важливість інформаційних технологій у виші.

Він зазначив, що в НУБіП є факультет інформаційних технологій, і, за його словами, це другий за популярністю напрямок у цьому виші.

«Ми не женемося за Шевченка чи за КПІ. Бо їхні випускники до нас приходять і вчать у нас агрономію, вчать ветеринарію, зоотехнію, щоб свої знання застосувати в цих галузях. А ми поєднуємо це в нас! І кібербезпека є в нас, і програмування тощо… Знову ж таки, поєднуючи це з біотехнологіями, поєднуючи це з агрономією, лісівництвом, ветеринарією. І в цьому унікальність нашого сільськогосподарського, будемо казати, айтішніка. Тому що просто айтішнік ігри напише, щоб діти колупалися, сліпли… А хай вони зроблять хорошу технологію для лісівництва!», - каже ректор НУБіП.

Також Ніколаєнко розповів, як інформаційні технології можна застосувати в аграрному секторі. Наприклад, з їхньої допомогою можна обрахувати приріст лісу з одного гектара, контролювати якість землі з дрона, вирахувати потрібну кількість гербіцидів і пестицидів, щоб не отруїти людину та не спалити землю.

Популярні новини зараз

Студенти підняли бунт через примусову вакцинацію: погрожують відрахувати й виселити з гуртожитків

Яких сум чекати в платіжках: Шмигаль назвав граничний "максимум" ціни на тепло і гарячу воду   

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

«Це все інформаційники спільно з технологами роблять. Тобто сільське господарство – це не вила і лопата, а це інтелект. Поєднання біотехнологій з інформаційними технологіями – це те, що сьогодні рухає світ вперед», - резюмував він.

Як повідомляв Знай.uа, Греба пояснив, як має виглядати система дистанційного навчання.

Також Знай.uа писав, що Іонан розповіла, як відбувається цифровізація в українських школах.