Президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Європейському союзу варто бути сміливішим у питанні розширення, але Україні необхідно ще 20 років роботи для готовності до членства. Дипломат, політолог-міжнародник Вадим Трюхан у програмі «Что дальше» на каналі «Знай 24» розповів, як розцінювати таку заяву.

«Естонія – це традиційно дружня для України країна, і в нас з нею досить динамічні відносини, зокрема в таких сферах як діджиталізація, ми вивчали їхній досвід у питаннях самоврядування і таке інше… Але не Естонія приймає рішення, і навіть не одна Німеччина приймає рішення, які стосуються всього Європейського союзу, а всі держави-члени разом», - каже експерт.

За його словами, до таких висловлювань президента Естонії потрібно ставитися спокійно.

«Жодної зради немає. Треба уважно вивчити ті меседжі, які вона послала нашому керівництву фактично, нашому громадянському суспільству, і діяти відповідно. А якщо перекласти з дипломатичної мови на людську те, що вона говорила, то вона сказала дуже прості і очевидні речі: «Шановні, не будете робити реформи – не будете ніколи в ЄС. Зробите реформи швидко – швидко будете в ЄС», - сказав Трюхан.

Популярні новини зараз
Де купити живу ялинку у Києві? Українці дізналися, коли розпочнуться новорічні ярмарки з лісовими красунями Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Викупаємося в цукрі та обсипемося м'ясом: в Україні змінилися ціни в Ашані та Метро, ​​перелік подешевшань Готуємо велосипеди? Українцям відповіли, коли на заправках не залишиться бензину та солярки
Показати ще

Він зазначив, що не треба дивуватися тому, що Кальюлайд назвала речі своїми іменами.

«Треба взяти це до уваги і внести корективи у свою державну політику», - резюмував дипломат.

Як повідомляв Знай.uа, Романченко розповів, як виправити демографічну проблему.

Також Знай.uа писав, що Мороз розповів про найбільшу поразку незалежної України.