Верховна Рада повинна узгоджувати призначення послів і це має бути зазначено у новому Законі «Про дипломатичну службу». Так сказав посол України в Австрії Олександр Щерба у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня».

За словами гостя програми, Міністерство закордонних справ України завжди було найпрогресивнішим серед інших. Аби не бути голослівним, він нагадує, що саме на ньому тримаються демократія, свобода та європейська орієнтація держави.

Принагідно Щерба згадує слова професора Тімоті Снайдера про те, що захист свободи вимагає передусім захисту інституцій. Саме такою інституцією, на його думку, і є МЗС. «Ви ж бачите, і під час революції дипломати якусь певну позицію займали. Я завжди пишаюся своїм Міністерством», - підкреслює посол.

Також він коментує ситуацію із призначенням послів за згодою Верховної Ради та зазначенням цього пункту в законі. «Там ламалися такі списи навколо цього питання – узгоджувати чи не узгоджувати, хоча б консультативно. І Міністерство наполягло на тому, що «ні-ні-ні, в жодному випадку не узгоджувати», - розповідає Щерба.

Загалом посол підсумовує, що політичну модель України не можна назвати ідеальною, але в цьому питанні важливі особистості: від них все залежить.

Популярні новини зараз
Юрій Великий із "Квартал 95" показав, що творилося в Кремлі, після видачі ордера на арешт путіна: "Гаагу за три дні" 2 520 гривень усім охочим: як березнева індексація змінила розмір "стандартної" пенсії Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Щерба заявив, що в Україні треба побудувати "піраміду в піраміді".

Також Знай.ua писав про те, що Щерба пояснив, як Європа сприймає націоналізм.