Політолог Руслан Бізяєв у своєму блозі «Історичні хроніки» розповів про позиції Польщі на міжнародній арені, що стрімко погіршувалися у кінці 20-х років ХХ століття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПолітолог зазначив, що у кінці 20-х років XX ст. у польській зовнішній політиці все більш виявлялися тенденції до відстоювання досягнутих позицій і збереження статусу-кво. За його словами, Локарнські угоди продемонстрували, що Франція і Великобританія не були готові гарантувати стабільність кордонів у Східній Європі.
«Найбільші складнощі у Польщі виникли з традиційним союзником – Францією. Цьому багато в чому сприяла політика бріандизму, що проводилася Парижем і передбачала зближення Франції та Німеччини. У французькій пресі проходили масштабні антипольські кампанії. Найчастіше вони фінансувалися з Берліна. Відносини з сусідніми країнами у санаційної Польщі швидко погіршувалися. У Німеччині прагнення до перегляду кордонів з Польщею було офіційно зазначено ще у 1925 році», - розповів Бізяєв.
За словами політолога, з кожним роком заяви німецьких політиків і дипломатів з цього питання ставали все більш агресивними, а після проблиску в стосунках з СРСР напередодні травневого перевороту 1926 послідував тривалий період дипломатичної стагнації.
Крім того, додає Бізяєв, відносини Польщі з Чехословаччиною так і не були налагоджені, а у відносинах з Литвою не могло йти мови про позитивні зрушення без вирішення питання про віленський район, окупований Польщею: обидві країни охоче надавали притулок для українських військових емігрантів, що теж ускладнювало відносини.
«З усіх сусідів тільки з Румунією у Польщі були хороші відносини. Але вони ускладнювалися тим, що в стосунках Москви і Бухареста не було врегульоване бессарабське питання. Як бачимо, не минуло й п'ятнадцяти років, як добра і мила «панянка» встигла зіпсувати відносини виключно з усіма своїми сусідами», - заявив Бізяєв.
Як повідомляв Знай.ua, раніше Бізяєв розповів про створення Союзу поляків.
Крім цього, для Знай.ua Бізяєв розповів про бурхливий розвиток армії Радянського Союзу в 30-х роках ХХ століття, яку називали найсильнішою в Європі.