Політичний аналітик Віталій Романченко на каналі «My.ua» розповів, чому питання газу дуже важливе для України. За його словами, газ дуже сильно впливає на життя українців.

«Чому для нас газове питання одне з ключових питань? Тому що те, що найбільше відчувають наші громадяни, це платежі за комунальні послуги, особливо в зимовий опалювальний період. На 70% комунальні послуги залежать від ціни на газ. Підігріти воду – це в основному газ, вироблення електрики для багатьох електростанцій – це газ», - зазначив Романченко.

За словами експерта, для нас ціна на газ є ключовою, тому що вона дуже сильно впливає на наше життя. Як зазначив політичний аналітик, наша ГТС виконує не тільки транзитну функцію, а також поставляє газ безпосередньо в деякі регіони, тому якщо транзит припиниться, то фактично деякі населені пункти залишаться відрізаними.

«Ми часто використовували такий козир у торгівлі з Європою як наші підземні газові сховища на Західній Україні – чим ми їх будемо тепер заповнювати? За транзит російського газу Україна отримувала в бюджет чималі гроші», - підкреслив Романченко.

За словами експерта, в цьому році Україна орієнтовно за транзит газу отримає 1,5 млрд доларів.

Популярні новини зараз

Продюсер Юра "злив" фінал "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Натовп майбутніх блогерів бігають..."

"Холостячці" Златі Огнєвіч підсунули "засланого козачка" у масці: "Провокатор"

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

Оля Полякова сяде у суддівське крісло на "Танці з зірками" поряд з Владом Ямою: "Замість Кухар?"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Романченко пояснив, чому Україні не підходить неоліберальна модель держави.

Також Знай.ua повідомляв, що Багінський заявив, що США збільшують фінансову допомогу Україні.