У програмі «Tiger news» громадський діяч Віктор Андрусів розповів, де державі шукати ідеологію для власного розвитку.

На думку гостя програми, Україна не має ідеології і це є причиною всіх її проблем. Він пояснює, що ідеологію не можна знайти десь ззовні, її формує суспільство, передусім політична еліта, яка її і поширює.

Аби не бути голослівним, Андрусів розповідає, як формується ідеологія в інших країнах. «На Заході політик інформує людей про свою позицію, він пропонує зробити якісно нові кроки, а не просто, наприклад, збільшити пенсію», - підкреслює він. Експерт додає, що на Заході люди турбуються передусім про майбутнє своєї держави, про її конкурентоспроможність, про екологію, тощо.

Натомість в Україні, каже гість програми, інший підхід. «У нас всі дивляться тільки на соціологію. Політики бачать, що громадян хвилює тема тарифів – і всі говорять про тарифи. Але так не формується ідеологія, тут немає лідерського початку», - пояснює Андрусів.

Водночас, зауважує він, держава повинна бути конкурентоспроможною. Зокрема, експерт коментує ситуацію з економікою: поки вона мала, криза робочої сили не відчутна. «Однак як тільки ми станемо зростати хоча б на п'ять відсотків, така криза вдарить по нас вже на наступний рік. Знадобляться молдавани, угорці, румуни – хто завгодно, лише б вони працювали. Своєю робочої сили нема», - попереджає гість програми.

Популярні новини зараз

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Українка придбала болти та гайки замість омріяного iPhone: доведеться платити кредит

Під вікна Кличко притягнули тварин - все через маршрутки-розвалюхи: "Людей возять, як баранів"

Володимир Зеленський порахує українців разом з Apple: "Стане другою країною в світі"

Показати ще

На його думку, відсутність ідеології та такий підхід призводить до того, що влада не приймає нові рішення, тому що боїться помилитися. Загалом Андрусів відзначає, що Україні бракує амбіцій: вона навіть не намагається нічим вразити світ.

Як повідомляв Знай.ua, Андрусів заявив, що українці не мають перемог і не знають своїх лідерів.

Також Знай.ua писав про те, що Андрусів заявив, що українці почуваються принижено у своїй же країні.