У програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» суддя Конституційного суду України у відставці Віктор Шишкін припустив, чим для України закінчиться відкриття земельного ринку.

Передусім колишній суддя зазначає, що варто очікувати зростання конституційної кризи в Україні, а її причини слід шукати у діях влади. «Якщо держава не поважає власну Конституцію, то і її ніхто не буде поважати – ні всередині, ні зовні», - підкреслює він.

Ситуацію із відкриттям земельного ринку в Україні Шишкін оцінює двояко. «Якщо у когось течуть слинки при думці про те, як він прикупить землі, то в цьому нічого страшного немає», - каже він. З іншого боку, екссуддя попереджає, що справжні проблеми виникнуть через те, що українці почнуть брати кредити під заставу землі.

Водночас Шишкін зазначає, що тепер ця ситуація цілком реальна, адже навесні внесли відповідні поправки: можна будь-якому банку дати землю в заставу. «А чи можна назвати в нашій країні хоч один банк з чисто українським капіталом? Хіба що Національний банк, але він кредити не видає. Отже, землю зможуть отримати іноземці», - пояснює він.

Екссуддя зазначає, що в Україні є банки не лише з іноземним капіталом, але й просто іноземні. Тому він робить такий висновок про відкриття ринку землі: «Це спосіб відчуження української землі від українців».

Популярні новини зараз

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Melovin поскаржився на Ілону Гвоздьову після скандалу на "Танці з зірками": "Чекали її по 6 годин..."

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Ніколаєнко заявив, що продавати землю іноземцям не можна ні в якому разі.

Також Знай.ua писав про те, що Топал розповів, чи вплине ринок землі на ринок нерухомості.